Spis treści
Język
0/20
Lektury
0/38
Język polski – kurs ósmoklasisty
Zapytaj nauczyciela
Wiktor Sobera 3 miesiące temu
kiedy można się spodziewać aktulizacji związaych z egzaminem 2025 ?
Odpowiedź
Wiktoria Słodka 4 miesiące temu
czy będzie aktualizacja lektur obowiązkowych dla ósmoklasistów 2024/2025?
Odpowiedź
Owler.pl 3 miesiące temu
Aktualizacja wszystkich zmian będzie dostępna we wrześniu
Julia 2 lata temu
Jeśli w poleceniu do rozprawki napisane jest ,,udowodnij'' to znaczy, że koniecznie trzeba postawić tezę. Czy jeśli w poleceniu pojawia się ,,rozważ'' to oznacza to w takim razie konieczność wprowadzenia hipotezy? Czy można postawić też tezę?
Odpowiedź
Julia 2 lata temu
Można postawić tezę.
Ania Klos 2 lata temu
A co jeżeli skreślę w kółko już wszystkie odpowiedzi bo nie mogłam się zdecydować? Wątpię ze mi się ta przydarzy ale wole zapytac
Odpowiedź
Julia 2 lata temu
Na egzamin zabieramy tylko długopisy.
Maja Helińska 2 lata temu
Mogę wziąć na egzamin pisak do podkreślania ?
Julia 2 lata temu
Na egzaminie niestety nie możemy zaznaczonej już raz odpowiedzi w kółko oznaczyć jako poprawną odpowiedź. Przykład: w jednym zadaniu na karcie odpowiedzi zaznaczysz odpowiedź A jako poprawną, jeżeli uznasz, że jednak poprawna odp to B, zaznaczasz w kółko odp A oraz zaznaczasz B jako poprawna odpowiedź. Jeżeli po jakimś czasie uznasz , że to jednak odp A jest poprawna, nie ma już możliwości powrotu do raz zaznaczonej odpowiedzi.
Aleksandra Piękna 2 lata temu
Jeżeli odwołam się do innego utworu lub lektury np: opowieści z narni to będzie uznane za błąd?
Odpowiedź
Julia 2 lata temu
Pytanie: Czy w rozprawce można użyć dwie lektury obowiązkowe w zamian za dowolny utwór literacki? Odpowiedź: Tak. Obowiązkowa lektura to też dowolny utwór literacki. Dozwolone warianty: lektura obowiązkowa + dowolny tekst spoza listy lektur obowiązkowych LUB lektura obowiązkowa + lektura obowiązkowa. Niedozwolone jest użycie jedynie dwóch utworów spoza listy lektur obowiązkowych.
Klara Łuczak 2 lata temu
Rozprawce*
Klara Łuczak 2 lata temu
Czy w rozprawie można użyć dwie lektury obowiązkowe w zamian za dowolny utwór literacki?
Julia 2 lata temu
W opowiadaniu można się odwołać tylko do obowiązkowej lektury czyli jednej z tych na 3 stronie arkusza (lista lektur obowiązkowych). W rozprawce odwołujemy się do jednej obowiązkowej lektury, czyli tak jak w opowiadaniu i do jednego dowolnego tekstu np. Opowieści z Narni. Natomiast zadania z arkusza zazwyczaj mają napisane, że chodzi o obowiązkową lekturę i wtedy do niej się trzeba odnieść.
0% całego kursu