Postanowienia niniejszego regulaminu (dalej jako Regulamin) dotyczą serwisu internetowego działającego pod adresem www.owler.pl (dalej jako Serwis). Regulamin ustanawia warunki, na podstawie których Użytkownik może korzystać z Serwisu, a także reguluje prawa i obowiązki Administratora Serwisu.
Definicje:
- Serwis internetowy (dalej jako Serwis) – platforma informatyczna , działająca dzięki podłączeniu do Internetu, umieszczona pod adresem: www.owler.pl, prowadzona przez Administratora Serwisu.
- Administrator Serwisu (dalej jako Administrator lub Usługodawca) – właściciel Serwisu tj. OWLER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, NIP: 1133084433, adres: UL. WILEŃSKA 69/301, 03-411 WARSZAWA
- Użytkownik – Użytkownik Serwisu – osoba korzystająca z Serwisu, która w szczególności zawarła Umowę z Usługodawcą. Użytkownikiem może być osoba fizyczna, która posiada pełna zdolność do czynności prawnych lub zgodę przedstawiciela ustawowego na zawarcie Umowy. Usługobiorcą może być także przedsiębiorca na prawach konsumenta.
- Umowa – Umowa o świadczenie usług drogą elektroniczną, zawarta pomiędzy Użytkownikiem a Usługodawcą, bez jednoczesnej fizycznej obecności stron, z wyłącznym wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość. Treść Umowy określona jest przepisami Regulaminu, a w sprawach nieuregulowanych w Regulaminie przepisami prawa powszechnie obowiązującego w Polsce.
- Produkt cyfrowy (dalej jako Produkt lub Usługa) – dostępne w asortymencie Sprzedawcy treści cyfrowe wytwarzane i dostarczane Usługobiorcy na niematerialnym nośniku np. dostęp do kursu online.
§1 Postanowienia ogólne
- Serwis jest usługą świadczoną drogą elektroniczną w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18.07.2002 r. (Dz.U. nr 144, poz.1204, z późniejszymi zmianami).
- Podstawową usługą świadczoną przez Serwis jest odpłatne udostępnianie jego Użytkownikom treści Serwisu, które są treściami edukacyjnymi prezentowanymi w formie lekcji audio video.
- Lekcje audio video powstały w celu przygotowania Użytkowników do jak najlepszego zdania egzaminu ósmoklasisty.
- Usługobiorca może skontaktować się z Usługodawcą mailowo pod adresem kontakt@owler.pl
§2 Warunki techniczne
- Usługobiorca może korzystać z Serwisu przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.
Serwis umieszczony jest pod adresem owler.pl - W celu prawidłowego świadczenia Usług, sprzęt komputerowy Użytkownika musi spełniać następujące wymagania techniczne:
- posiadać dostęp do sieci Internet,
- posiadać zainstalowaną jedną z poniższych przeglądarek internetowych: Firefox, Chrome, Safari, Edge, Opera. Zaleca się, żeby przeglądarka była zaktualizowana do najnowszej wersji.
- posiadać aktywne konto poczty elektronicznej.
- posiadać komputer lub inne urządzenie elektroniczne z system operacyjnym: Windows, macOS, iOS, Android
- Usługodawca nie odpowiada za przerwy w działaniu Serwisu spowodowane siłą wyższą lub zdarzeniami niezawinionymi przez Usługodawcę. Usługodawcy przysługuje prawo do przerwy technicznej w funkcjonowaniu Serwisu. O każdej przerwie technicznej Usługodawca poinformuje Użytkowników na stronie internetowej Serwisu.
§3 Odpłatność
- Korzystanie z Usług oferowanych przez Serwis jest odpłatne. Cennik usług znajduje się na stronie głównej owler.pl
- Do korzystania z Serwisu konieczne jest połączenie z Internetem. Wszelkie opłaty związana z korzystaniem z Internetu obciążają Użytkownika.
- Serwis umożliwia nieodpłatne przeglądanie wersji skróconej niektórych z Usług oferowanych przez Usługodawcę.
§4 Zawarcie umowy i korzystanie z Serwisu
- Pierwszym krokiem do zawarcia Umowy jest konieczność zarejestrowania się Użytkownika w Serwisie. Rejestracja polega na wypełnieniu formularza rejestracyjnego dostępnego w Serwisie.
- Użytkownik ma obowiązek podać w formularzu rejestracyjnym jedynie prawdziwe dane i wypełnić wszystkie wskazane tam pola.
- Do poprawnej rejestracji w Serwisie konieczne jest ustalenie przez Użytkownika hasła (hasło musi składać się co najmniej z ośmiu znaków) do Serwisu i akceptacja Regulaminu. Użytkownik jest zobowiązany do zachowania w poufności swoich danych do logowania. W przypadku gdy Użytkownik uzyskał wiedzę, że jego dane do logowania zostały udostępnione lub przejęte przez osobę trzecią zobowiązany jest on do natychmiastowej zmiany loginu i hasła.
- Umowa zostaje zawarta w przypadku prawidłowej rejestracji w Serwisie tj. założenia kota Użytkownika, wybór Usługi przez Użytkownika, wyrażenia zgody przez Użytkownika na dostarczenie Produktu cyfrowego okolicznościach powodujących utratę prawa odstąpienia od Umowy, zaakceptowanie Regulaminu i dokonanie zapłaty za Usługę.
- Użytkownik ma prawo w każdym czasie do usunięcia konta Użytkownika bez podawania przyczyny. Administrator informuje Użytkownika, że usunięcie konta Użytkownika spowoduje bezpowrotną utratę zapianych tam treści.
- Po naciśnięciu przycisku do finalizacji zamówienia Użytkownik jest przekierowywany do panelu płatności. Użytkownik wybiera metodę płatności. Po dokonaniu płatności Użytkownik jest przekierowywany na stronę Serwisu. Do skutecznego zawarcia umowy konieczne jest potwierdzenie przez system, że płatność przebiegła pomyślnie – potwierdzenie otrzymania płatności jest momentem zawarcia umowy.
- Płatność za dany produkt dokonywana jest z góry przez Użytkownika za pośrednictwem metod płatności udostępnionych w Serwisie Przelewy24.pl
- Po zaksięgowaniu na koncie Usługodawcy wpłaty dokonanej przez Użytkownika, Użytkownik otrzyma potwierdzenie zamówienia i dostęp do zamówionych treści.
- Ceny Produktów cyfrowych są określone w walucie polskiej i są cenami brutto. Użytkownik wyraża zgodę na przesyłanie faktur drogą elektroniczną na adres mailowy podany przez Użytkownika w formularzu rejestracyjnym.
- Użytkownik otrzyma, na podany w zamówieniu adres mailowy potwierdzenie zawarcia umowy, potwierdzenie otrzymania zgody na dostarczanie treści cyfrowych w okolicznościach powodujących utratę prawa odstąpienia od Umowy i aktywny link do Regulaminu.
- Administrator ma prawo do usunięcia konta Użytkownika w przypadku gdy Użytkownik w sposób rażący nie stosuje się do jego postanowień lub do postanowień obowiązujących przepisów prawa, Użytkownik kopiuje treści Serwisu lub udostępnia je osobom trzecim bez zgody Administratora, Użytkownik dokonuje lub próbuje dokonać włamania do Serwisu tj. narusza zabezpieczania, którymi objęty jest Serwis. Skutkiem usunięcia Konta przez Administratora jest utrata przez Użytkownika dostępu do wykupionych treści.
- Dostęp do danej Lekcji może być ograniczony czasowo.
- W ramach pojedynczego dostępu do danej Lekcji możliwe jest odtworzenie jej treści jedynie na jednym urządzeniu jednocześnie.
- Lekcje stanowią utwory chronione prawem autorskim. Prawa autorskie do tych utworów przysługują Usługodawcy.
- W przypadku gdy dostęp do danej Lekcji przyznany jest na czas nieokreślony Usługodawca może podjąć decyzję o wyłączeniu dostępu do danej Lekcji.
- Użytkownik zobowiązany jest do korzystania z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. W szczególności Użytkownik nie może korzystać z Serwisu w celu nagrywania i powielania treści zawartych w Serwisie w celu przekazywania ich osobom trzecim.
- Usługodawca nie stosuje indywidualnego dostosowania cen na podstawie zautomatyzowanego podejmowania decyzji.
- Z dostarczeniem Produktu cyfrowego nie wiążą się żadne koszty dostawy.
- Usługodawca dostarcza Produkt Cyfrowy Użytkownikowi niezwłocznie po zawarciu Umowy. Produkt cyfrowy uważa się za dostarczony w chwili gdy został udostępniony Użytkownikowi po zalogowaniu się na konto Użytkownika
§5 Prawo autorskie
- Wszelkie materiały znajdujące się w Serwisie objęte są ochroną prawa autorskiego i należą do Usługodawcy.
- Zabrania się bezprawnego rozpowszechniania treści objętych prawem autorskim należącym do Usługodawcy.
- Administrator po zakupie treści przez Użytkownika udziela Użytkownikowi licencji niewyłącznej i nieprzenaszalnej na zakupione przez niego treści. Użytkownik nie ma prawa do udzielania sublicencji. Licencja udzielona jest na czas trwania dostępu do wykupionych treści przez Użytkownika.
- Użytkownik może korzystać z wykupionych treści jedynie poprzez stronę ower.pl
- Użytkownik nie może udostępniać i prezentować treści zakupionych w Serwisie osobom trzecim. Powyższy zakaz nie dotyczy możliwości dozwolonego użytku na zasadach ustalonych w obowiązujących przepisach praw w tym w szczególności Ustawie o prawach autorskich i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. z późn. zmianami.
§6 Odstąpienie od umowy przez Konsumenta i Przedsiębiorcę Konsumenta
- Użytkownik będący Konsumentem lub Przedsiębiorcą Konsumentem ma prawo odstąpić od zawartej z Usługodawcą umowy w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy bez podawania przyczyny. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, Użytkownik musi poinformować Usługodawcę o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną). Aby zachować termin do odstąpienia od umowy wystarczy, aby Użytkownik wysłał informację dotyczącą wykonania przysługującego mu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy. Użytkownik może ale nie musi skorzystać z formularza zamieszczonego w Serwisie dotyczącego odstąpienia od umowy.
- Prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Użytkownikowi w odniesieniu do: umów o świadczenie usług, za które Użytkownik jest zobowiązany do zapłaty ceny, jeżeli Usługodawca wykonał w pełni usługę za wyraźną i uprzednią zgodą Użytkownika, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez Usługodawcę utraci prawo odstąpienia od umowy i przyjął to do wiadomości; umów o dostarczanie Produktu cyfrowego, za który jest zobowiązany do zapłaty ceny, jeżeli Usługodawca rozpoczął spełnianie świadczenia za wyraźną i uprzednią zgodą Użytkownika, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez Usługodawcę utraci prawo odstąpienia od umowy i przyjął to do wiadomości, a Usługodawca przekazał mu potwierdzenie zawarcia umowy i potwierdzenie otrzymania zgody na dostarczenie treści cyfrowych w okolicznościach powodujących utratę prawa odstąpienia od umowy na trwałym nośniku.
- W przypadku odstąpienia od umowy Usługodawca zwraca środki otrzymane od Użytkownika w terminie 14 dni liczonych od otrzymania przez Usługodawcę odstąpienia od umowy dokonanego przez Użytkownika.
- W przypadku odstąpienia od umowy dotyczącego Produktu cyfrowego Użytkownik jest zobowiązany do natychmiastowego zaprzestania używania Produktu cyfrowego.
§7 Reklamacje
- Użytkownik może składać reklamacje dotyczące zakupionej Usługi lub procesu zakupowego na adres poczty elektronicznej Usługodawcy.
- Reklamacja powinna zawierać dane umożliwiające identyfikację Użytkownika (imię, nazwisko, adres email) przedmiotu reklamacji oraz żądania związanego z reklamacją. W przypadku otrzymania niekompletnej reklamacji, Usługodawca wezwie Użytkownika do jej uzupełnienia pod rygorem pozostawienia reklamacji bez rozpoznania.
- Usługodawca ustosunkuje się do kompletnej reklamacji w ciągu 14 dni od jej otrzymania.
§8 Pozasądowe sposoby rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń
- Usługodawca wyraża zgodę na poddanie ewentualnych sporów wynikłych w związku z umową o dostarczenie treści cyfrowej w postaci wybranej przez Użytkownika Usługi na drodze postępowania mediacyjnego. Szczegóły zostaną określone przez strony sporu.
- Usługobiorca będący Konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Między innymi, Usługobiorca będący Konsumentem, ma możliwość:
zwrócenia się do stałego polubownego sądu konsumenckiego z wnioskiem o rozstrzygnięcie sporu wynikłego z zawartej umowy,
zwrócenia się do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu między Usługobiorcą a Usługodawcą
skorzystania z pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika praw konsumenta lub organizacji społecznej, do której statutowych zadań należy ochrona konsumentów. - Bardziej szczegółowych informacji na temat pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń, Użytkownik może szukać na stronie internetowej http://www.uokik.gov.pl.
- Konsument może również skorzystać z platformy ODR, która dostępna jest pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr. Platforma służy rozstrzyganiu sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami dążącymi do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
§9 Postanowienia końcowe
- Umowy zawierane poprzez Serwis internetowy zawierane są w języku polskim.
- Usługodawca zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian regulaminu z ważnych przyczyn to jest: zmiany przepisów prawa, zmiany sposobów płatności – w zakresie, w jakim te zmiany wpływają na realizację postanowień niniejszego regulaminu.
- Do umów zawartych przed zmianą Regulaminu stosuje się Regulamin obowiązujący w dacie zawarcia umowy.
- W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie powszechnie obowiązujące przepisy prawa polskiego, w szczególności: Kodeksu cywilnego; ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną; ustawy o prawach konsumenta, ustawy o ochronie danych osobowych, ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
- Usługodawca zastrzega sobie prawo do wprowadzania oraz odwoływania ofert, promocji oraz zmiany cen w Serwisie bez uszczerbku dla praw nabytych już przez Usługobiorcę.